Lukáš Biroš a jeho dva koníčky .

30.07.2013 10:23

Postupne Vám budeme prinášať rozhovory so všetkými našimi hráčmi.

Začíname s hráčom, ktorý je s nami takmer od začiatku našich stretnutí na ľade, Lukáša k nám doviedol Pavol Buc, a hneď začali spolu hrávať.
Viac nám už prezradí Lukáš sám.


Luky kedy si zistil že ťa baví hokej?
-Hokej som sledoval od malička, stále sa mi páčil aj kvôli tomu že je to kontaktný šport. Asi pred dvoma rokmi môj švagor Ľubík, ktorý hrával hokej  a nemohol isť na zápas, kvôli práci, tak ma poprosil aby som šiel miesto neho a tam sa to celé začalo. Hneď po tom som si postupne kúpil výstroj a dopracoval som sa až k Vám (smiech) /poznámka Lukáš s nami hráva takmer od začiatku a berieme ho ako jedného z prvých hráčov/
Pamätáš si ešte svoj prvý gól?
-Svoj prvý gól si nepamätám, keďže som začínal v obrane a slabo som korčuľoval dozadu. Vieš si predstaviť ako som asi vtedy korčuľoval (smiech)
Momentálne si na tom lepšie. Ako sa zrodil tvoj prechod do útoku?
-Bral som to dosť vážne a bol som stále na seba naštvaný,  že mi to nejde. Zlepšoval som sa v korčuľovaní a hlavne som naberal rýchlosť a obratnosť. Začal som robiť výlety z obrany do útočného pásma a tak som sa prepracoval do toho útoku.  Stále so sebou nie som úplne spokojný (smiech)
Teraz hrávaš resp. budeš hrávať s Palom Bucom a Petom Stropkaiom. Ako sa ti s nimi hra? Vyhovujú ti?
-S Palom sa mi hrá dobre, niekedy si už prihrávame naslepo, a na Peťa si zvyknem, je rýchly a obratný takže to doladíme a budeme nezastaviteľní (smiech).
V obrane Vás bude istiť asi tvoj švagor Ľubo, budeš mu prihrávať na modrú?
- Určite sa mu budem snažiť nahrávať, keď bude možnosť. Dúfam, že on to teraz natrénuje a ja to budem tečovať a dorážať a prinesie nám to ovocie..
Na Vás dvoch sa veľmi často chodí pozerať tvoja sestra Zuzka, pociťujete od nej podporu? Zjazdí Vás keď nehrajete dobre?
-Určite áno, Zuzka stále povie svoj názor či už je pozitívny alebo negatívny a to je dobre. Sem tam padnú aj ostré slová, ale to len minimálne.
Luky ty máš ešte aj iný veľmi krásny koníček alebo skôr prácu? Prezraď nám o tom viac.
-Nemôžem (smiech). Ale nie, venujem sa popri svojej práci ešte Driftu. Robím mechanika svojmu kamarátovi Romanovi Kolesárovi, ktorý jazdi na BMW M3 kompresor.

 
Aké sú vaše najväčšie úspechy?
-Okrem toho, že minulého roku sme sa stali majstrami Slovenska, skončili sme tretí v King of Europe (európsky drift).
To musia byť krásne zážitky. Určite vďaka tomu vidíš veľký kus sveta. Kde sa ti páčilo najviac?
-Sú aj krásne aj smutné.Vidím veľký kus sveta to je pravda. Len tohto roku sme boli v Rakúsku, Francúzsku, Španielsku, Grécku, Rumunsku, Maďarsku a v Českej republike. Je ťažko povedať, kde sa mi najviac páčilo. Každý štát je niečím výnimočný a tak isto aj pretek. Sú aj šťastné no aj smutne hlavne keď zlyhá technika a už možnosti nám nedovoľujú problém vyriešiť, ale doma je doma. Tento víkend sa jazdilo u nás v Košiciach, kde sme vyhrali aj napriek zlomenej poloosi, ktorú som rýchlo vymenil. Radosť bola veľká. Poteší to človeka, keď je unavený a po oprave a vyriešení problému sa dostaví takýto skvelý výsledok.
To je super gratulujeme. Luky o tebe je známe,  že si veľký zvodca a milovník žien (smiech). Ako to teraz s tebou vyzerá?
-Tak teraz si ma zabil :D :D Momentálne mi to so ženami nevychádza, priznám sa, že som slobodný, bezdetný, bez záväzkov a otvorený akejkoľvek príležitosti. Je ťažké nájsť si ženu, ktorá mi bude tolerovať všetky moje hobby a hlavne mňa (smiech).
:D :D zverejníme tvoje číslo?
-Nemám s tým problém a rád spoznám nových ľudí, ale pochybujem že to bude mať nejaký osoh. 0918692731

 

 

písal Roman      upravila Petra www.sdetmi.com