MAĎAR

03.09.2013 22:07

Prinášame vám ďalší rozhovor  s jedným z našich hráčov. Tentoraz sme sa pozhovárali s našim brankárom Michalom Pavlišinom.

Ahoj Mišo

-Ahoj

Mišo, ako si sa dostal k chytaniu?

-Uff, to bolo veľmi dávno, ešte keď som bol malý chlapec, brat ma postavil do bránky a strieľal na mňa. Zapáčilo sa mi to tak, že som potom chodil s bratrancom hrávať medzi garáže.

Nezatváral si oči pred loptičkou či pukom?

-Nie, aj keď pár krát som dostal s tenisovou loptou ale nebolelo to, prázdnu hlavu nemá čo bolieť. Smiech

Ako si sa dostal z pomedzi garážou až do tímu Crows ?

-To bola dlhá cesta. Najprv som skúšal hrať hokejbal, až raz ma zavolali hrať hokej do Rožňavy. Tam som prvý krát stál na ľade a chytal v bránke. Natoľko sa mi to zapáčilo, že som si postupne kupoval výstroj na ľad. Asi o rok si sa ozval ty, či by som si neprišiel  zachytať zápas do Prešova. No a od vtedy ste ma už volali chytať aj na starý štadión lokomotívy.

Hrávaš aj za iné mužstvá ?

-Minulú sezónu som chodil hrávať s viacerými partiami, aj s Šk bodva Moldava, ale to bolo všetko len na priateľskej úrovni.

Mišo ty máš v mužstve prezývku „Maďar“, prečo?

-(smiech) Sám by si mal vedieť najlepšie.  Som z Moldavy a preto si každý myslí že som „Maďar“, lebo tu ich je veľa. Raz keď sme šli na turnaj do Ružomberka, tak v aute som chcel rýchlo povedať nech sa chalani kochajú okolitou krásou a vypadlo zo mňa slovné spojenie – „kukať na okolitie“. Ale ja „Maďar“ nie som, ale prezradím, že máme jedného a aj meno má maďarské a je to Pali Ország. Máme ho radi ako keby bol Slovák. Smiech

Máš nejaký brankársky vzor?

-Od malička, od kedy mi brat nahustil hokej do hlavy, za čo mu aj ďakujem, tak bol mojim vzorom Jaro Dragan, no teraz už nemám žiaden.

Takže sa môžeme tešiť na tvoje výkopy puku z brány, ako to robieval Jaro?

-Už som to raz urobil, na turnaji v Prešove, ale možné je všetko, možno si aj zatancujem na ľade keď mi niečo pekné zahrajú. Smiech

Tvoja priateľka Naty sa nám stará o facebookovskú stránku, pomáhaš jej v tom??

- Podporujem ju, ale tak sú tam niekedy aj moje nápady, ona je šikovná, ona to zvláda aj bez mojej pomoci.

Posledná otázočka odo mňa znie, že kedy sa plánuješ oholiť?

-Keď vyhráme ahl ligu v Čani a dvihnem pohár nad hlavu. Smiech

 

 

 

písal Roman      upravila Petra www.sdetmi.com