Nová sezóna 2014/15

14.09.2014 00:40

Dobrý deň priatelia.
Náš tím AHC CROWS Košice, skončil minulú sezónu na ôsmom mieste v AHL Čaňa, postúpili sme do Play Off, kde sme vypadli s víťazom ligy HC Svinica. Počas sezóny sme sa zúčastnili aj dvoch turnajov. Na tom v Ružomberku sme skončili znova posledný, ale na turnaji o pohár starostu MČ Juh sa nám podarilo skončiť na výbornom tretom mieste.
Počas leta bolo v našom mužstve rušno, najprv nám oznámili odchod dve naše veľké opory Š.Hubičák a R.Gábik, ktorý sa rozhodli pôsobiť v mužstve HC Valaliky. Naopak nám sa podarilo získať Pavla Šoltésa z HC Čaňa a Petra Illéša z HC Riders. Keď vedenie súťaže oznámilo že na súpiske môže byť až 25 hráčov, začali sme sa obzerať po posilách, na rad prišli dvaja obrancovia T. Leško a L.Hamza, neskôr do nášho mužstva pribudol R.Bikár. Zabojovali sme o R.Račka o ktorého mali záujem aj HC Valaliky a rovnako nás teší aj príchod dvoch útočníkov M.Rohaľa a J.Guziho. Náše mužstvo opustili T.Ziolkovský a P.Országh, jeden z pracovných a druhý zo štúdijných dôvodov. Tým pádom sa uvoľnilo miesto pre R.Rychnavského, ktorý je zároveň zatiaľ naša posledná posila.
To znamená že nás opustili štyria hráči a posilnili nás deviati. Do novej sezóny teda vstupujume s 25 hráčmi a dvoma brankármi, no pred ligou by sme radi získali ešte nejakého tretieho brankára.
Vedúci mužstva zatiaľ ostáva R.Tomčik, jeho zástupcom sa stal M.Majerník.
Pred samotným štartom ligy sa naše mužstvo zúčastní medzinárodného turnaja Moosecup https://moosecup.at/ v Rakúskom Grazi. Na tomto turnaji by sme chceli dôstojne zastupovať našu ligu.
Veríme že sa nám v lige podarí znova postúpiť do Play off a potom sa uvidí.