Report

18.03.2013 11:42

Pokúsim sa o taký malý report z nášho prvého turnaja, ktorý sa konal v Ružomberku, za účasti klubov : AHC Crows Košice, HK Ružomberok, HC Wolves, HK Svit.
Odchádzali sme z Košíc ráno približne o 5:30 v zložení jedna dodávka s troma hráčmi a dve autá po piatich hráčov. Prvá sranda bola, keď sme si všimli značky áut, s ktorými sme cestovali, Lubik - PO, Rasťo - BA, ešte že nám česť zachraňoval Števo s dodávkou :D, za PO sa k nám pridal Peťo so svojim Leonom ako inak značka PO :D. Druhá sranda bola, keď nám Gabika začal rozoberať aký bol zlatý keď bol malý, a že teraz ho všetci obviňujú že je ako žena :D Samozrejme hneď na to si vytiahol z vaku desiatu a aj napriek mojím prosbám aby v aute nejedol bolo mu to od Rasťa dovolené. Samozrejme Gabikovi to bolo patrične vyčítané. Tretia sranda nastala, keď náš maďarik chcel pozerať ,,okolitie" čo mu nebolo umožnené, kvôli neskorému východu slnka :D Všetci sme sa stretli na pumpe pri Hybe, kde sme si dali kávičku  a čajík, niektorí z nás si tam chceli obliecť vetrovku, lebo im začal vybrovať telefón :D, ale potom boli presvedčení že si radšej pôjdeme sadnúť dnu do benzínky. Tam nám bolo oznámené, že Cici si chcel požičať mobil od Števa aby zadal inzerát na Bazoš ,, predám hokejové výstroje, veľa a rôzne veľkosti " :D Pred príchodom do Ružomberku nás Dader oboznámil s tým, že mu treba srať :D čo nás samozrejme pobavilo. Nakoniec sa nám predsa len podarilo doraziť do Ružomberka. Na prekvapenie sme štadión našli celkom ľahko, aj keď niektorí z nás sa rozhodli ísť pešo pozrieť okolitie :D, na čom sme sa všetci pobavili. Zložili sme sa v šatni, ktorá bola vyhradená len pre nás, samozrejme nejaký hlupák vybral fľašku a dali sme si zo dva poháriky :D Po tých dvoch pohárikoch asi všetkým preplo, lebo ma zvolili za Kapitána :D horšia voľba už asi naozaj nebola. Poobliekali sme sa do výstrojí a vykorčuľovali na prvý zápas proti HK Svit.
Zápas HK Svit - AHC Crows Košice  4:2

zostava : Tomčik - Sekerák - Štefanco
                Čiták - Hubičák - Onderko
                Buc - Lačný - Kateržábek
                Rychnavský -Gábik
                Sokol - Tkáč
                Pavlišin

Zápas sme začali perfektne, korčuľovali sme ako blázni, strelili sme gól na 1:0 / Hubičák - Čiták , Onderko /, chlapci zo Svitu vyrovnali na 1:1. Po dobrom pohybe sa nám podarilo zvýšiť na 2:1 / Sekerák - Tomčik/, vtedy sme si asi všetci mysleli, že vyhráme nielen tento zápas, ale aj celý turnaj. Naozaj chlapci zo Svitu vyzerali a aj boli veľmi hrateľní no potom sa im podarilo streliť tri góly, na ktoré sme neboli schopní odpovedať a prehrali sme 4:2.
Po zápase sme dopili vodku, ktorá nám ostala a šli sme si do pohostinstva dať čajík, kávičku a pivko :D 
Po hodinovej prestávke sme nastúpili proti vlkom z Brna, neskorší víťazi celého turnaja.
Zápas HC Wolves - AHC Crows Košice 4:2

zostava : Tomčik - Sekerák - Štefanco
                Čiták - Hubičák - Onderko
                Buc - Lačný - Kateržábek
                Rychnavský -Gábik
                Sokol - Tkáč
                Pavlišin

Tento zápas sme začali veľmi zle, dostali sme 4 góly, s ktorých sme sa nevedeli spamätať. Podarilo sa nám to až v druhom polčase keď Paľo Buc dostal prihrávku do samostatného nájazdu, ale bol faulovaný a tak bol nariadený samostatný nájazd, ktorý Paľo s prehľadom premenil :D, hneď po tomto góle sme vyhrali buly a strelili aj druhý gól na konečných 4:2 / Sekerák - Rychnavský /. Na viac sme sa už v tomto zápase nezmohli .

Náš posledný zápas sme odohrali s domácim mužstvom HK Ružomberok.

Zápas HK Ružomberok - AHC Crows Košice 4:3

zostava : Tomčik - Sekerák - Onderko
                Čiták - Hubičák - Štefanco
                Buc - Lačný - Kateržábek
                Rychnavský -Gábik
                Sokol - Tkáč
                Pavlišin

Posledný zápas na turnaji sme začali veľmi dobre vyhrávali sme 1:0, potom 2:1, neskôr aj 3:2, no podľa môjho osobného názoru po chybe rozhodcu / spôsobenej únavou rozhodcou /, sme dostali veľmi sporný gól na 3:3 a po inzultácii nášho brankára /maďara/ a jeho následného otrasu sme dostali neštastný gól na 3:4. Týmto zápasom sme boli veľmi frustrovaní, ale zároveň sme si uvedomili, že aj my musíme začať hrať tvrdšie a dôraznejšie. Naše góly v tomto zápase strieľali Kateržábek, Štefanco, Sekerák.Po zápase sme sa šli ako slušní chlapci osprchovať :D, prezliezť do čistého, počkali sme si na odovzdanie ceny za štvrté miesto a šli sme si dať gulášik a pivko :D. Cesta domov prebiehala v pohode. Niektorí z nás skúšali či funguje sťahovanie zadných okien, že Gabika ? Ostatní sledovali okolitie, že Maďar :D, niektorí si zdriemli ako napr. Bucko :D.


Tento turnaj nám ukázal, že sme vyrovnaným súperom ostatným amatérskym mužstvám, avšak musíme začať hrať agresívnejšie .

Nakoniec by som chcel poďakovať všetkým, že sme sa nehádali medzi sebou, naopak myslím si že sme sa celkom bavili. Zvlášť by som chcel poďakovať Števovi, že zobral svokrovu dodávku vyvážal naše výstroje a tak isto by som chcel poďakovať dvom šoférom Lubikovi a Rasťovi.

Chlapci vďaka vám za peknú oslavu mojich 30. narodenín, dali ste mi naozaj pekný darček.                                          Roman