Zhodnotenie sezóny AHLČ 2013/14

10.05.2014 17:13

Sezóna 2013/2014 oficiálne skončila finálovým zápasom medzi Hockey Team Svinica a AHK Sokoľany.Z tohto duelu víťazne vyšlo mužstvo Svinice . Týmto by sme im radi ako víťazovi amatérskej hokejovej ligy Čaňa srdečne zablahoželali.
Sezóna skončila, preto si pozrime naše prvé pôsobenie v amatérskej hokejovej lige.
V sezóne 2013/2014 sme odohrali spolu 24 zápasov základnej časti - z toho 10 výhier, rovnako 10 prehier a 4 remízy . Z viac ako 471 striel na súperovu bránu sme v základnej časti strelili 80 gólov a inkasovali 57 gólov.V základnej časti AHL Čaňa nás tím AHC Crows Košice spolu získalo 34 bodov a tak sme sa v ligovej tabuľke umiestnili na 8.mieste z 13 tímov. 8.miesto nám zaručilo postup do Play-off AHL Čaňa.V play-off sme sa stretli s mužstvom Hockey Team Svinica (už dvojnásobným víťazom amatérskej hokejovej ligy) a odohrali sme dve zápasy-po ktorých sa bohužiaľ pre náš tím sezóna skončila.Za obe Play-off zápasy sa nám z 53 striel na súperovu bránu podarilo streliť dva góly a súperovi z 50 striel na našu bránu 6 gólov.
Pár stručných zaujímavostí :
Najdlhšia séria výhier v rade : 4
Najdlhšia séria prehier v rade : 5
Najdlhšia séria remíz v rade : 2
Naším najväčším gólovým rozdielom v náš prospech bol v základnej časti AHL zápas proti HC Sharks Čaňa kedy sme strelili 10 gólov do súperovej bránky a inkasovali sme len jeden gól.
V zápase proti Ždaňa Hockey Team sme z 25 striel na bránu neinkasovali žiadny gól a z počtu striel 31 sme strelili 3 góly , v tomto zápase náš gólman Michal Pavlišin vychytal svoj prvý shootout.
Naši najlepší strelci (Top3):Pavol Ország (16 gólov),Richard Sekerák (9 gólov),Martin Medveď (8 gólov).
Najviac asistovali pri góloch (Top3): Peter Onderko,Štefan Hubičák (obaja 10 asistencií) Ľubomír Krajňák(8 asistencií)
V štatistikách našich hráčov si najlepšie za sezónu 2013/2014 viedol náš útočník Pavol Ország , ktorý odohral ako jeden z dvoch hráčov všetky zápasy čiže dokopy 24 zápasov základnej časti s bilanciou 16 gólov a 5 asistencií dokopy získal 21 bodov.
Najviac trestných minút udelili rozhodcovia hráčom Pavol Buc (26TM),Pavol Ország (24TM),Roman Gábik (22TM).
Ako nováčik v AHL Čaňa sme pred sezónou 2013/2014 nemali veľké oči na naše pôsobenie v súťaži.Preto si myslíme, že naše pôsobenie v základnej časti - následne postup do Play off je naozaj skvelým začiatkom posunutia nášho mužstva na súťažnú úroveň,hoci sa v Play-off naša sezóna ukončila.Veríme, že sa z tohtoročnej sezóny poučíme,vyzdvihneme naše silné stránky a naopak čo najviac eliminujeme tie slabšie.Všetkým hráčom AHC Crows Košice ďakujeme za vynaloženie ich snahy,úsilia podať čo najlepšie výsledky,pomôcť a byť čo najužitočnejší na ľade a tak isto ďakujeme za venovanie svojho voľného času nášmu tímu AHC Crows Košice. Vidíme sa v ďalšej sezóne !